EFLATUN' DAN KISALAR

Polis filmini, dergide ilk kez gördüğümde Haluk Bilginer' in de başrol oynaması hasebiyle izlemem gerekenler listesime hemen eklemiştim. Lakin ilerleyen günlerde filmi de izledikten sonra benim için Onur Ünlü ismi filmin önüne geçti. İlk defa duyduğum ve gerçekten ilginç bir deneyim olan bunun da ötesinde ilk filmini çeken bir yönetmenin bu kadar cesur oluşu belki de beni cezbeden noktaydı. Bu ilk filmle takip ettiğim yönetmenler arasına Onur Ünlü' ye de dahil ettim.


2006 yılında Orkun Ünlü ve Funda Alp ile kurduğu Eflatun Film şirketinin altında sırasıyla Polis, Çocuk, Güneş' in Oğlu, Beş Şehir, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmlerine bunların yanı sıra Beşinci Boyut, Gazi (Bu iki dizi başka bir yapım şirketine ait), Şubat ve tabi ki Leyla İle Mecnun dizilerine imza attı ve 2005 yılında başlattığı bu akıma! şimdilerde kısalar eklendi.

TRT' nin değişen vizyonuyla beraber Onur Ünlü' nün de sinema dünyasını çok rahat ekrana dökebildiği yapımlardan biri olan "TRT 1 Kısa Film Kuşağı" bugün itibariyle 7 adet kısa filmden oluşan bu kısaları alttaki videolardan izleyebilirsiniz. Favorim "Tek Ölüm Yetmez". İyi seyirler...

Azap Çavuşu:

Diriliş:


Suçlu Taraf:


Tek Ölüm Yetmez:


Ve Sonsuz Kadar Mutlu Yaşadılar:


Bir Ayrılık Bir Ölüm:


Nefes:

Yorumlar