FROM DUSK TILL DAWN:THE SERIES

vampirler
1996 yılında çevrilen, senaryosunu Quentin Tarantino’ nun yönetmenliğini ise Robert Rodriguez’ in üstlendiği “From Dusk Till Dawn” filmi, dizi olarak yayınlanmaya başladı. Yine Robert Rodriguez’ in önderliğinde, ilk bölüm El Rey Network kanalında 11 Mart Salı günü yayınlandı.  

Gecko Kardeşler, Teksas’ ta bir soygun yaparlar ve yanlarına da bir rahip ile ailesini rehin alırlar. Meksika’ ya kaçtıktan sonra bir barda buluşma için beklerler fakat başlarına gelecekler konusunda hiçbir fikirleri yoktur.

Bu filmi öğrencilik yıllarımda izlemiştim. Gecenin bir vakti televizyonda denk gelmiş, şöyle bir bakayım derken soluksuz bir şekilde filmi bitirmiştim. Hatta saç kesimimi bile George Clooney’ nin oynadığı büyük kardeş Seth Gecko gibi yapmıştım. Kadrosuyla da adeta oyuncu bombardımanı gibidir: Quentin Tarantino, Juliette Lewis, Harvey Keitel, Salma Hayek, Danny Trejo, Michael Parks…george clooney harvey keitel

İlk üç bölümü yöneten Robert Rodriguez; Don Johnson, Robert Patrick, D.J. Cotrona, Zane Holtz, Jake Busey ve Madison Davenport’ a başlıca rolleri vermiş. Oyunu bile bulunan filmin, bu dizi versiyonunun ilk bölümünde; Gecko kardeşlerin soygun sonrası bir içki dükkanında yaşadığı olayları anlatıyor. Kardeşlerin fıtratlarını öğrenme açısından faydalı bir bölüm fakat ortalamanın üstüne ne yazık ki çıkamamışlar. Ortalama üstüne çıkamamalarındaki en önemli faktör filmin arkasına yaslanmaları. Kan ve şiddet gösterimi ne çok fazla ne de beklentiye göre çok az, tam kıvamında diyebilirim.

Pilot bölümle beraber 96 senesine giderek biraz noltalji yapmış olduk. İlerleyen bölümlerde, 18 senelik gelişen makyaj ve efektlerle karşımızda nasıl vampirler çıkaracaklar, göreceğiz. Bunu da merakla bekliyorum. Bu arada giriş sahnesinde Salma Hayek' in yılanlı dansına dair bir ipucu - atıf da denilebilir - da var.

Türkiye’ de henüz herhangi bir kanalda yayınlanacağına dair bir bilgi olmadığından şu anda sadece internet üzerinden seyredilebiliyor. Vampirleri seviyorum, komik ve hınzır olanları daha çok seviyorum derseniz tavsiye ederim. İyi seyirler…


Yorumlar