BEŞ KARDEŞ

beş kardeş
Senaristliğini ve yönetmenliğini Onur Ünlü’ nün üstlendiği “Beş Kardeş”, anne ve babalarını depremde kaybetmiş, birbirine hiç benzemeyen beş kardeşin hikâyelerini anlatıyor. Hikâyenin çıkış noktası belli ki “Bir elin beş parmağı bir olmaz” deyimi.

Ünlü, “Leyla İle Mecnun” dan sonra gelen 13 bölümlük ortalama bir iş olan “Ben De Özledim” dizisinin ardından absürd-komediye veda edip dram-komediye geçiş yapıyor. Eski işlere nazaran daha naif daha gerçekçi karakterlerle dolu olan dizide aksiyon da oldukça fazla cereyan ediyor. Balıkçı Sait, Bodyguard Orhan, İmam Turgut, Gazeteci Nazım ve altılı sevdası Aziz. Kardeşler üzerinden mini bir dünya oluşturulmuş ve bu dünyadaki hikayeleri anlatılacak.

Oyuncu kadrosu belki de dizinin en avantajlı olduğu kısım. Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, Fatih Artman, Melisa Sözen, Nihal Yalçın, Serdar Orçin, Ece Dizdar, Ayşen Gruda ve Köksal Engür oyuncu kadrosunda yer alan isimler. Ünlü’ nün vazgeçemediği oyuncuları “Beş Kardeş” dizisinde de izleyeceğiz.


Onur Ünlü, ilk filmden bu zamana kadar kendi şirketi olan Eflatun Film üzerinden yapımcılığı üstlenirdi. Bu sefer, son yıllarda dizi sektöründe üst seviyelere gelen Ay Yapım dizinin yapımcılığını üstlenmiş. Ünlü kendi özgürlük alanını bu şekilde sekteye uğratmış gibi geldi.


osman sonant
İki saat yirmi dakikalık film gibi pilot bölümüyle kendine hayran bırakmasa da, o kadar uzun sürenin nasıl geçtiğini hissettirmeden, kahkahalar attırmasa da, yüzünüzden tebessümü eksik ettirmeden keyifli bir akşam yaşattı. Her pazartesi akşamı Kanal D' de ekranlara gelecek. Temennim, kaderinin “Ben De Özledim” gibi değil “Leyla İle Mecnun” gibi olması.  İyi seyirler…

Yorumlar