FEAR THE WALKING DEAD

walking deadEn iyi diziler arasında yer alan ve türünün en iyisi olarak gösterebileceğimiz "Walking Dead" dizisinin kardeşi (spin-off projesi) "Fear The Walking Dead" in pilot bölümü pazar (23 Ağustos) günü gösterildi.

Bir saatten fazla süresi ile ilk bölüm sakin ve biraz sıkıcı olmasına karşın, olayların öncesinde geçmesi ile de ilgi çekiciydi. Konu Los Angeles ta geçiyor ve Clark ailesinin üzerinden olayları izliyoruz.

Açılış sahnesinde uyuşturucu bağımlısı Nick' in akşamdan kalma hali ile bir kilisede uyanışına tanık oluyoruz. Kanlı bir tanışma sonrası ilk walker ı da burada görüyoruz. İlk bölüm olması sebebiyle karakterlere odaklanan dizi, beklenen korkunçluğu ve adrenalini pek vermese de makyajı ve görsel efektlerinin kalitesi ile, önümüzdeki bölümlerde güzel sahneler izleyeceğimizin sinyalini veriyor.

clark family

İlk sezon altı bölümden oluşuyor. İkinci sezonunun da onayı alan dizi, onbeş bölüm de ikinci sezonda oynayacak. İlk sezonun bitişinden iki hafta sonra da esas dizi "Walking Dead" in altıncı sezonu başlayacak. 




Dizide yer alan oyuncular arasında Kim Dickens (Madison Clark), Cliff Curtis (Travis Manawa), Frank Dillane (Nick Clark), Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Ruben Blades (Daniel Salazar), Mercedes Masöhn (Ofelia Salazar) yer alıyor. Pek tanınmış simalara rastlamıyoruz. Farklı bir karakter olan Nick Clark' ı canlandıran Frank Dillane ise diğer oyunculardan daha ön plana çıkıyor.

zombiİlk bölümüyle sakin ama ilgi çeken dizi, sadece abisinin rüzgarına sırtını dayamadan kendine özgü bir dünya oluşturarak belirli bir hayran kitlesine sahip olabilir fakat tersi durumda ikinci sezonun sonunu bile göremez.

Yorumlar