PIXELS

8-bit

Pixels, eski 8-bit atari oyunlarını hatırlatması, seksenli ve doksanlı yıllarda çocukluğu geçmiş bir jenerasyonu heyecanlandırmasıyla güzel, eğlenceli ve keyifli bir aksiyon sunuyor.

Çocukluğunda çok iyi bir atari oyuncusu olan Sam, girdiği yarışmada ikinci olunca oyunlardan vazgeçer. Yıllar sonra, oynadığı oyunlarda karşısına çıkan oyun kahramanları, artık eğlenmek için değil, savaşmak için gelmiştir. Sosyal medyada zamanında çokça paylaşılan, Patrick Jean' in 2010 yılında çektiği animasyon kısa filmin uzun metraja kotarılmış hali, tabiki Hollywood un kendince bakışıyla.


Filmi seyrederen belirli bir zumre filmden ayrıca keyif alacaktır. Zamanında başında saatler geçirerek eğlenilen oyun kahramanlarını tekrar görmek inanın çok daha keyifli oluyor. Film, süresi boyunca sıkmadan, eğlendirerek geçiyor. Bu tarz bir fikrin gerektirdiği görsel efekt ve CGI teknolojisi de filme ayrıca bir görsellik ve zenginlik katıyor. Donkey KongPac-ManAlien InvadersPaper Boy vb bir sürü oyun kahramanını film içinde görmek mümkün. Hele ki filmin sonlarına doğru pür dikkat izleyeceğinizi söyleyebilirim; hangi tanıdık kahramanı görebilirim diye.

donkey kong

Kahramanların dışında oyuncu kadrosu da oldukça zengin. Adam SandlerKevin JamesMichelle MonaghanPeter DinklageSean BeanBrian Cox oyuncular arasında yer alıyor. Yönetmen ise Chris ColombusEvde Tek Başına ve Harry Potter filmlerinin de yönetmeni. 

peter dicklage

Pixels 106 dakikalık süresince sizi sıkmadan, eğlendirerek güzel bir vakit geçirttirecektir. Fazlasını da beklemeye gerek yok.

Yorumlar