KEŞFEDİLMESİ GEREKEN FİLMLER

Kimi filmler yeterli dağıtım alanı yada festivallerde gösterim şansı bulamamasından dolayı seyircilerin gözünden kaçabiliyor. İşte bu değerli gözden kaçan filmler arasından onbiri aşağıda yer alıyor.

1. Los Conocrimenes - Zaman Suçluları

Zaman Suçluları

Nacho Vigalondo' nun 2007 yapımı Timecrimenes, zaman yolculuğu ve paradoksları üzerine bir hikaye anlatıyor.

2. OXV: The Manual - Frekanslar

frekanslar

Darren Paul Fischer' in yönettiği OXV, Zack ve Marie adlı iki gencin frekansları - zeka ve aura beraber diyebiliriz - üzerinden bilimsel, deneysel bir yolculuğa çıkarıyor. 

3. Wristcutter: A Love Story - Bilek Kesenler

bilek kesenler

2006 yılında çevrilmiş, Goran Dukic tarafından yönetilen Wristcutter' ın hikayesi, intihar etmiş insanların bu dünyadan başka bir dünyaya geçtikleri bir ortamda geçiyor.

4. Starred Up - Yüksek Risk

yüksek risk

David McKenzie tarafından yönetilen 2013 yapımı Starred Up, şiddet problemi yaşayan Oliver' in çocuk hapishanesinden yetişkin hapishanesine geçtikten sonraki olayları anlatıyor.


ben stiller

Ben Stiller' in 2013 yapımı gözardı edilmiş filmi Walter Mitty, dergi arşivinde çalışan Mitty' nin, derginin kapatılması sonrası ve kayıp bir fotoğraf pozunu aramasını konu ediyor.


fikret kuşkan

Cemal Şan' ın 2000 yılında tv için çektiği Artık Çok Geç, varoş bir mahallenin gençlerinden Haydar' ı merkezine alarak onların hikayelerini anlatıyor.

7. Neds - Serseriler

serseriler

2010 yapımı Peter Mullan tarafından yönetilen Neds, başarılı bir öğrenci olan John' un ergenlik dönemi sırasında yaşadığı değişimi konu ediniyor.

8. Lilja 4-Ever - Daima Lilya

lilja

2002 yapımı Lukas Moodysson filmi Lilya, eski sovyetler birliğinden kaçıp İsveç' te yeni bir hayat kurmaya çalışan Lilya' nın yaşamını bizlere sunuyor.

9. Identity - Kimlik

identity

James Mangold imzalı 2003 yılı yapımı Kimlik, kasırgalı bir gecede on kişinin bir motelde bir araya gelişlerini ve çeşitli cinayetlerin işlenmesini konu alıyor.

10. İtiraf

demirkubuz

Zeki Demirkubuz' un karanlık üstüne öyküler üçlemesinin ikinci filmi İtiraf, Harun' un evliliği ile alakalı bir sırrı keşfetmesi ve kişisel sırları üzerine bir hikayeyi anlatıyor.

11. El Laberinto Del Fauno - Pan' ın Labirenti

del fauno

Guillermo Del Toro' nun 2006 tarihli filmi Pan, 2. Dünya Savaşı sırasında İspanya' yı savaşın mikro boyutu olarak aile içinde bir kızın gözünden yansıtıyor.

Yorumlar